Ziua Internaţională a Francofoniei

În contextul sãrbãtoririi Zilei Internaţionale a Francofoniei, Colegiul National Octav Onicescu, catedrele de Limba Francezã şi Limba Romana vã invita sã participaţi alãturi de profesorii şi elevii dvs. la un eveniment care va celebra atât Sãrbãtoarea Francofoniei cât şi Centenarul Mişcãrii artistice Dada prin evocãri ale formelor de manifestare artisticã şi literarã a Dadaismului, a reprezentanţilor sãi (în mod special poetul Tristan Tzara).

Evenimentul se va desfaşura în data de 22 martie 2016 de la ora 13 în cadrul Colegiului National Octav Onicescu şi va avea o serie de invitaţi din partea Editurii Minerva, Uniunea Ziariştilor Profesionişti din Romania, Biblioteca Municipalã a Bucureştiului – Filiala George Coşbuc, alãturi de critici de arta şi cadre didactice din domeniile de interes.

Evenimentul este organizat sub egida Organizaţiei Internaţionale a Francofoniei http://www.20mars.francophonie.org/20733-Nous-sommes-tous-DADA şi este listat în domeniul Reţelei Sociale de Educaţie în Limba  francezã https://ro.ifprofs.org/evenement/sommes-dada .

 

Va mulţumim pentru susţinere şi sperãm, alãturi de dna Director Marcela Graţianu, la realizarea unui parteneriat educațional solid în rândul elevilor noştri.

 

Cu mulţumiri,

prof.dr. Roxana Zanea, profesor organizator

Francofonie 2 Francofonie 1

 

 

 

 

 

Graficul orelor de pregătire pentru examenul de bacalaureat An școlar 2015-2016

Disciplina Profesor Clasa Ziua/Ora Sala
Limba și literatura română Danilevici Patrik XII A, C Miercuri, ora 14 Sala 32
Milaș Elena XII B Vineri, ora 14 Sala 33
Milaș Elena XII D Marti, ora 13 Sala 33
Danilevici Patrik XII E Miercuri, ora 15 Sala 32
Danilevici Patrik XII F Miercuri, ora 15 Sala 32
Danilevici Patrik XII G Miercuri, ora 15 Sala 32
Milaș Elena XII H Miercuri, ora 13 Sala 4
Limba franceză Apostoiu Liliana XII F, G Luni, ora 14 Economie
Matematică Manea Nicolae XIIA Vineri, ora 16 Sala 32
Ionescu Adina XIIB Marți, ora 13 Sala 33
Drăghici Mariana XIIC Marți, ora 14 Chimie
Popa Silvia XIID Joi, ora 18 Sala 32
Informatică Dincă Doina XIIA Marți, ora 14 Laborator Informatică
Barnoschi Adriana XIIB Joi, ora 13 Laborator Informatică
Barnoschi Adriana XIIC Joi, ora 13 Laborator Informatică
Barnoschi Adriana XIID Joi, ora 13 Laborator Informatică
Istorie Vălureanu Bianca XIIE Marți, ora 13 Sala 35
Vălureanu Bianca XIIF Marți, ora 13 Sala 35
Vălureanu Bianca XIIG Marți, ora 13 Sala 35
Lupașcu Paul XII H Joi, ora 12 Sala 4
Biologie Niţu Alina XII A,B,C,D Joi, ora 13 Laborator Biologie
Chimie Iliescu Cristina XII C, D Vineri, ora 14 Laborator Chimie
Socio-umane Georgevici Georgeta XII E, F, G Marți, ora 14 Laborator Biologie
Geografie Berbec Angela XII F, G Luni, ora 14

Miercuri, ora 14

Cabinet Geografie
Nuță Mihai XII E, H Joi, ora 14 Cabinet Geografie

Director,
Prof. Dr. Marcela Grațianu